Riigikaitseõpetus

Riigikaitseõpetus

Riigikaitseõpetuse tunnid on teistsugused. Miks? Eriline õpetaja, mitmekülgne õpe, põnevad õppekäigud ja muidugi riigikaitselaager kursuse lõpus – kõik kokku annab kogemuse, millest tasub osa saada.

Kelle poole pöörduda?

Kui tahate hakata õpetama koolis riigikaitseõpetust, taotleda toetust õppekäikudeks või välilaagri transpordiks, soovite tunnustada riigikaitset õppinud õpilasi hõbedase rinnamärgiga, kutsuda kedagi riigikaitset ja ajateenistust tutvustama või tekib teil muid küsimusi riigikaitseõpetusega seoses, siis oskavad teid aidata riigikaitseõpetuse juhtivkonsultant Helen Kahur (53017022, helen.kahur@kra.ee) ja riigikaitseõpetuse konsultant Triinu Sahku (57704372, triinu.sahku@kra.ee).

Riigikaitset ja ajateenistust tutvustava loengu soove ootab teavitusspetsialist Marilin Mölder (53542416, marilin.molder@kra.ee). (Loengu näidis)

Klassiga või sõpruskonnaga ajateenistusse minekut korraldab kutsealuste osakonna ajateenistuse nõunik Ingrid Sats (7170790, ingrid.sats@kra.ee).

Kuidas toetame riigikaitseõpetust?

Noortele hea riigikaitselise hariduse andmine on üks Eesti riigikaitse prioriteete. Eesti iseseisvus on tagatud, kui oma kodu tahab ja oskab kaitsta iga Eesti inimene.

Loe, kuidas toetame riigikaitseõpetust

Lähemalt riigikaitseõpetuse ainekavast

Riigikaitseõpetuse ainekava on mitmekülgne ja vaheldusrikas. Riigikaitseõpetus pakub enamat igapäevasest koolirutiinist, sest paljut õpitust saab õppekäikudel ja välilaagris järele proovida.

Lähemalt riigikaitseõpetuse ainekavast

Viimati uuendatud: 04/01/2024